Żeglarka Joanna Pajkowska wyróżniona Super Kolosem w Gdyni

Zasłużona żeglarka, pasjonatka,wielki charakter oraz przede-wszystkim przyjaciółka morza – Joanna Pajkowska, została nagrodzona wyjątkową nagrodą Super Kolosa za całokształt osiągnięć.

Pani Pajkowska to wielka propagatorka przygody w jej naturalnym znaczeniu. Surowa, nieprzewidywalna i dająca to co najlepsze w życiu – przygodę, która przeciera stare szlaki i wyznacza zupełnie nowe.  Joasia to żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, osoba połączona sercem z morzem. O jej legendzie możemy opowiadać dniami i nocami, przedryfować wszystkie morza a i tak zapewniam Was – zabraknie nam czasu.

Kapitan jachtowy Joanna Pajkowska

Przepłynęła ponad 250 tysięcy mil morskich, często w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych. W 2019 roku jako pierwsza Polka jachtem żaglowym samotnie i bez zachodzenia do portów opłynęła świat. Wywrotka na jachcie „Almatur”, przewożenie katamaranem z Brazylii do Francji kajak Olka Doby. To wszystko tworzy jej legendę, którą często wspominają odległe wody – na których z pewnością spotkaliśmy lub spotkamy Panią Joasię.

Joanna Pajkowska wyróżniona nagrodą Super Kolosa Gdynia

Odbierają nagrodę Super Kolosa za rok 2021, oznajmiła:

– Nie spodziewałam się tego zupełnie i bardzo się cieszę. – Nie zamierzam jednak spoczywać na laurach, tylko dalej żeglować! W planach mam przeprowadzenie katamaranu z Bermudów do Europy, a później – w sierpniu i wrześniu – rejsy na „Pogorii”. Na żaglowcu będę oficerem. Bardzo mi się ta funkcja podoba – daje możliwość pokazania ludziom, z których część nigdy nie była na morzu, piękna żeglarstwa. To coś innego niż samotne wyprawy, ale w sympatycznym towarzystwie na „Pogorii” też lubię pływać.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Pani Joasiu za każdą wspólną chwilę spędzoną na morzu. Musi Pani wiedzieć, że Pogoria z utęsknieniem czeka, aż poniesie Pani jej żagle w stronę niezbadanego jeszcze horyzontu.

Nagroda podróżnicza Super Kolos

O samej nagrodzie:
Kolosy to odbywające się w Gdyni Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. To jedna z najważniejszych imprez dla obieżyświatów i poszukiwaczy przygód. Co roku wiele paneli poświęconych jest żeglarstwu, a w Honorowej Kapitule Kolosów, którą tworzą laureaci Super Kolosów, zasiada m.in. Krzysztof Baranowski, Richard Konkolski i Wojciech Jacobson.

Tym bardziej Pani Joasiu – serdecznie gratulujemy!

Źródło: zeglarski.info.