STS Pogoria gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Przed nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku organizacja gra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” , skupiając swoje działania na wsparcie walki z sepsą. Tradycyjnie do akcji przyłączyło się środowisko żeglarskie. Nie mogło też zabraknąć Pomorskiego Związku Żeglarskiego wraz z armatorem STS „Pogoria”, który na rzecz orkiestry przekazał dwa jednoosobowe vouchery na śródziemnomorski rejs legendarnym żaglowcem STS Pogoria.

Żaglowiec Pogoria to następczyni „Daru Pomorza” i drugi dom dla wielu młodych adeptów żeglarstwa. Dzisiaj stanowi żywą legendę i wizytówkę miasta Gdyni. Od ponad trzydziestu lat kształci i hartuje nowe pokolenia żeglarzy. Jej celem nie jest samo wykształcenie przyszłych kadr żeglarskich a zderzenie młodych ludzi w wieku 16 lat z trudnymi żywiołami wody i wiatru a przed-wszystkim nauki pokory, która na morzu odgrywa kluczową rolę. STS Pogoria na swoim pokładzie wykuła tysiące młodych charakterów, którzy z sentymentem wracają na morze – tym samym przekazując wiedzę i doświadczenie kolejnym nowym pokoleniom.

W rozmowie z Bogusławem Witkowskim, prezesem PoZŻ i wiceprezesem Polskiego Związku Żeglarskiego, możemy usłyszeć:
„Rejs żaglowcem STS „Pogoria” to niezapomniane przeżycie, które często kreuje wyobraźnię przyszłych adeptów. Każda osoba, która dołączy do naszej aukcji, tworzy wyjątkową przestrzeń, gdzie pasja i miłość do morza łączy się z pomocą dla osób dotkniętych sepsą. „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” to piękna idea, która pozwala nam poczuć wiatr w żaglach”. Osoby, które wylicytują voucher, mają zapewnione zakwaterowanie na jednostce, transport oraz pełne wyżywienie. Jednak to nie wszystko. Mając na uwadze to, że Pogoria od zawsze pełniła funkcję edukacyjną; każdy uczestnik rejsu staje się częścią załogi, tym samym otrzymując pełne doświadczenie załoganta!

Podczas pierwszych dni każdy załogant statku jest szkolony przez oficera z zasad bezpieczeństwa, stawiania żagli, klarowania lin, bezpiecznego wchodzenia na reje.

Każdy uczestnik rejsu bierze udział w aktywnym życiu jednostki. Bierze udział w wachtach załogi oraz otrzymuję niepowtarzalną możliwość nauki technik dobrego żeglarstwa.  Podczas rejsu nauczysz się podstaw nawigacji zliczeniowej, podstawową obsługę przyrządów nawigacyjnych. Poznasz niektóre ceremoniały i elementy etykiety żeglarskiej a także masz unikalną szansę stanąć za kołem sterownym jednostki.

Vouchery przeznaczone są dla osób, które ukończyły 16 rok życia i są do wykorzystania podczas rejsu, który odbędzie się w dniach 8-15 kwietnia 2023 roku. Rejs rozpocznie się w Loano, a zakończy w Genui. Kapitanem żaglowca będzie Zdzisław Kuźmiński, który na „Pogorii” pływa od 1985 roku.

Zapraszamy do udziału w licytacji Allegro:
https://bit.ly/Rejs-STS-Pogoria
https://bit.ly/rejs2-STS-Pogoria

Szczegółowych informacji dotyczących rejsu udziela Anna Kocur: anna.kocur@stspogoria.pl