STS Pogoria

2022
27 grudnia

Zmiana armatora na Pomorski Związek Żeglarski

27 grudnia 2021 roku,  armatorem Pogorii został Pomorski Związek Żeglarski.
2020
24 stycznia

Miesięczny rejs bez zawijania do portu z Nicei do Gdyni

Pogoria odbyła miesięczny rejs z Nicei do Gdyni, bez zawijania do portu, tylko z 16-os załogą (wybuch pandemii, pierwsze lockdowny, brak możliwości stanięcia w porcie czy na kotwicy) pod kapitanem Wojciechem Wilkiem.
2016
20 stycznia

Pogoria zdobywa „The Friendship Trophy”

Pogoria płynąca z młodzieżą ze Szkoły Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego pod dowódctwem Krzysztofa Grubeckiego zdobywa „The Friendship Trophy” (dawniej „Cutty Sark Trophy”) podczas regat na Morzu Czarnym
2009
7 lipca

Utrata masztów w okolicach wejścia do Zatoki Fińskiej

7 lipca 2009 „Pogoria” płynąca w wyścigu regatowym w ramach The Tall Ships’ Races trafiła na silny wiatr u wybrzeży Finlandii. Przy prędkości wiatru ok. 30–35 węzłów (7–8°B) na ostrym kursie, złamał się jeden maszt, który pociągnął za sobą dwa pozostałe. Nikomu nic poważnego się nie stało. Jednego z członków załogi uderzyła lina, ale skończyło się tylko na kilku niegroźnych siniakach. W wypadku nie było rannych, a jacht w asyście fińskich jednostek ratowniczych dotarł do portu Hanko (Finlandia).
2008
13 marca

Zderzenie Pogorii z izraelską łodzią rybacką

Podczas XIV Szkoły pod Żaglami, 13 marca 2008 około drugiej w nocy, „Pogoria” zderzyła się z izraelską łodzią rybacką. Statek został zatrzymany przez izraelską prokuraturę w porcie w Hajfie. Strona polska twierdziła, że wina leży po stronie samych poszkodowanych. Potwierdziła to w pełni Izraelska Izba Morska.
2000
3 stycznia

Udział w regatach The Tall Ship Races

Kontynuacja Cutty Sark na trasie: Kadyks – Bermudy – Nowy Jork – Boston – Halifax – Amsterdam W następnych latach na „Pogorii” odbywały się kolejne szkoły pod żaglami, prowadzone przez fundację Edukacja pod żaglami. W okresie od roku 2000 do 2008 na pokładzie żaglowca odbyło się szesnaście szkół z uczniami polskich liceów.
1999
6 grudnia

Pogoria „zimuje” w Genui

1 stycznia

Pogoria otrzymuje „Cutty Sark Trophy”

„Pogoria” regularnie bierze udział w regatach Tall Ships’ Races. W 1999 r. zdobyła prestiżowe Cutty Sark Friendship Trophy (dziś STI Friendship Trophy). W 2006 roku zajęła 6. miejsce, natomiast w 2007 roku – 7. W 2009 roku kolejny start w zawodach został przerwany na pierwszym etapie z powodu uszkodzenia żaglowca podczas sztormu, około 10 mil morskich od fińskiego wybrzeża.
1996
1 stycznia

Udział w Cutty Sark Tall Ship Races na Morzy Śródziemnym

1994
1 stycznia

Wizyta Pogorii w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych