Dziewięcioro gdyńskich nauczycieli zebrało się we wtorek 11 stycznia na „Pogorii”, żeby poznać jednostkę i dowiedzieć się, jakie stwarza możliwości edukacyjne.

Spotkanie, które zostało zorganizowane przez Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, było pierwszym z wydarzeń, które są planowane na tym żaglowcu.

– Rozmawiałem z prezesem Witkowskim, żeby wykorzystać „Pogorię” do szeroko pojętego kształcenia młodzieży – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. – W efekcie zaprosiłem dyrektorów gdyńskich szkół, żeby się na jej pokładzie spotkać i porozmawiać.

Zdjęcie: Tadeusz Lademann
Zdjęcie: Tadeusz Lademann

– Naszym założeniem jest, żeby jak najwięcej młodzieży skorzystało z tego, że „Pogoria” stoi obecnie w Gdyni – tłumaczy Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Zarówno pływając na niej w krótkich rejsach, jak i uczestnicząc w zajęciach, kiedy stoi w porcie.

Na pokładzie żaglowca spotkało się dziewięcioro nauczycieli reprezentujących różne gdyńskie szkoły – zarówno podstawowe, jak i ponadpodstawowe. W wydarzeniu wzięła udział także Anna Myszka, radna Gdyni i członek Komisji Oświaty. Andrzej Szklarski opowiedział o „Pogorii” i oprowadził gości po jej wnętrzu.

Zdjęcie: Tadeusz Lademann
Zdjęcie: Tadeusz Lademann

– Bardzo się cieszę, że wspólnie z dyrektorami gdyńskich placówek oświatowych mogłam zobaczyć tę jednostkę – mówi Anna Myszka. – Mogliśmy usłyszeć, jakie stwarza możliwości edukacyjne.

Tekst: Jędrzej Szerle
Źródło artykułu żeglarskie.info
Zdjęcie: Tadeusz Lademann